Ručně tkaný kusový koberec s dlouhým vlasem Whisper 160x230 cm

 
Doprava zdarma Efekt lupa
  • 1 z 9
 

Koberec se 100% podílem ruční práce je unikatní kousek, který kromě tepla a útulnosti vnese do vašeho domova také kus řemeslného umění. Tím že je vyroben z kvalitních latek proslouži Vám leta.

Dostupnost Vyprodáno
13 480 Kč / ks    
Značka Dream Home Carpets (Indie)
Kategorie Ručně tkané koberce
 

Moderní ručně tkaný indický koberec s vysokým vlasem Whisper

Moderní ručně tkaný indický koberec s vysokým vlasem Whisper je skvělým doplňkem Vašého designu.

Díky tomu, že koberec je výroben na 100% ručně má řadu praktických předností:

robustnost a hlavně odolnost – což s sebou nese samozřejmě i dlouhou životnost. Kromě tepla a útulnosti vnese do vašeho domova také kus řemeslného umění.

Polyesterové koberce se vyznačují svou barevnou jasností a stálobarevností (odolné proti vyblednutí a vyblednutí slunečním světlem). Jsou trvanlivé a odolné, snadně se udržuji. Neabsorbují vlhkost a jsou používány v obytných a méně namáhaných komerčních prostorách.

Hlavní výhodou polyesterových koberců je, že jsou měkké, odolné, nekroutí se a mají tendenci se vyrovnávat.

 

Jak se ručně vázaný koberec vyrábí? 

Mujkoberec.cz Vám přináší exklusivní reportáž přímo od výrobců z Indie, které jsme osobně navštívili. Velice dlouhý a sofistikovaný proces výroby jsme se pro Vás pokusili stručně zachytit, abyste si mohli udělat co nejlepší obrázek o tom, co všechno výroba obsahuje. 
1. Výroba a barvení vlny

Pro výrobu koberců byla použita novozélandská vlna, protože poskytuje ty nejlepší vlastnosti, jako je měkkost a lesk. Při výrobě se pracuje zejména s vlnou sestříhanou okolo uší a krku ovce, která je ještě jemnější, než vlna z jiných částí těla zvířete. Pro barvení vlny je použito pouze extraktů z přírodních látek, které jsou stálé a vydrží nejdéle. Vlna se do barviva rozehřátého na 110°C namáčí celkem 3x, aby barevná stálost byla po desítky let stoprocentní. 

vlna2. Ruční tkaní koberce na tkalcovském stavu (způsob tkaní - hand loom)

Jedná se o techniku tkaní koberců na pomocném stroji, který pomáhá tkalci držet osnovu tak, aby koberec byl přesně utkán. Díky loomu je tkaní koberce rychlejší a preciznější, ale stále je výsledek závislý na kvalitě práce tkalce. Dream Home Carpets při výrobě koberců používá pouze kvalifikovanou pracovní sílu zkušených tkalcovských mistrů a v žádném případě není využíváno dětské práce.

handloom


3. Oprava uzlíků

Pokud se zjistí, že se osnova nebo vzor koberce mírně rozchází, pracovníci vezmou speciální nástroj, připomínající dláto a s jeho pomocí uzlíčky vyrovnají jeden po druhém. První opravář tluče malým kladívkem do nástroje a uzlíky posouvá, druhý mu dvěma kovovými tyčkami koberec drží, aby se neposouvala místa, která jsou v pořádku.

oprava-uzliku

4. Obšívání a vázání třásní

I obšívání koberce probíhá pouze ručně. Třásně jsou vázány ve většině případů pouze z kratších stran. Používá se speciální velká jehla, kterou je koberec postupně prošíván. Třásně jsou po přidání ještě manuálně nůžkami zastřiženy pro stejnou délku a lepší estetický dojem.

obšívání

5. Generální kontrola

Koberec ještě jednou prochází důkladnou kontrolou. Tato kontrola je mnohem podrobnější, než všechny předchozí. Odstraňují se zde poslední malé defekty, které jsou na koberci k nalezení. Může docházet k drobným úpravám týkajících se zastřihávání vlasu, nebo k poslednímu nepatrnému vyrovnávání motivu.

kontrola

6. Mytí koberce

Koberec se ponoří do nádoby s vodou, kde se nechá 3-5 dní. Poté se vytáhne a nástrojem připomínajícím rýč ze dřeva, se z něho voda dostane. Tento rýč s plochou spodní hranou se do koberce 200-300 krát zaboří a táhlým pohybem odhrne z koberce vodu. Celý tento proces ponoření do kádě se provádí až 3x, protože materiál jím získává stálejší a kontrastnější barvy.

myti

7. Sušení a finální úpravy

Koberec se napne na rovnou volnou plochu - obvykle na zahradu či na střechu budovy, kde se nechá po několik dní schnout na slunci. Vzhledem k tomu, že je v Indii sluníčko téměř každý den mimo období dešťů, vysoušení funguje naprosto spolehlivě a bez problémů. Při období dešťů se koberce suší ve speciálních uzavřených komorách za vyšší teploty. Zároveň zde již naposledy dochází k vyrovnávání koberce. Při sušení by totiž koberec ještě mohl nepatrně změnit tvar a tomu se napnutím zabrání.

sušení

Koberec byl utkán tkalcovskými mistry. V průběhu výroby nebyla využita dětská práce. 
icon-care-fair
Ekologický výrobek - vyrobeno velmi šetrně k životnímu prostředí téměř bez použití elektřiny

Koberec byl vyroben mimořádně ekologicky. Mimo zpracování vlny a zažehlení voskových barev do koberce nebyla použita při výrobě elektřina. Může se tedy jednat o jeden z nejekologičtějších předmětů ve Vaší domácnosti. (Ruční tkaní, zastřihávání a mytí. Sušení koberce na slunci a jako bonus jezdí tkalci do práce na kole) :)

Ekologický výrobek - nepoužita téměř žádná elektřina při výrobě

Materiál 100% Polyester
Rozměrová řada 160x230 cm
Typ Umělý

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.